RSS Feed
Ostatnia aktualizacja
Feb
18
Uwaga na wiadomości z wirusem w załączniku.
Wysłane przez Michał Perko on 18 February 2015 02:09 PM

Szanowni Klienci,

W internecie pojawił się ostatnio złośliwy wirus który wysyłany jest z różnych serwerwów i znajomych domen.

Prezentujemy garść porad, które pomogą Wam uchronić się w przyszłości.

1. Antywirus 

Zainstaluj program antywirusowy z aktualną bazą wirusów. Jeden. W tym przypadku więcej wcale nie oznacza lepiej. I myśl. Nie klikaj, w co popadnie, bo zdrowy rozsądek użytkownika jest najlepszą ochroną.

2. Podejrzany mail do kosza 

Mail, który budzi wątpliwości, najlepiej od razu usunąć. Choć nie zawsze się da go rozpoznać na pierwszy rzut oka. Ataki są różne, od nieudolnie podrobionych wiadomości, które z daleka śmierdzą fałszywką, po starannie skopiowane jak ten w przypadku Allegro, który opisuje serwis niebezpiecznik.pl.Źródło: niebezpiecznik.pl

3. Kojarzenie faktów 

- Do spamu wpadł mi e-mail o fakturze z Netii. Ponieważ czasem wpadają tam maile o fakturze z RWE albo UPC, zajrzałam. Problem w tym, że nigdy nie byłam klientką Netii, więc wydaje mi się, że to jakieś oszustwo - napisała czytelniczka. Dobrze jej się wydaje. Jeśli dostałeś mail od firmy, z której usług nigdy nie korzystałeś lub nie powinieneś mieć z nią nic wspólnego, zachowaj ostrożność. Albo jest to spam, albo twoje dane wyciekły. Jeśli mówimy o drugiej opcji, warto odezwać się do firmy i zapytać, jak weszła w posiadanie twoich danych. Nie można wykluczyć, że doszło do niezgodnego z prawem wycieku (np. ktoś zmienił pracę, a w posagu nowemu pracodawcy wniósł bazę danych klientów starego).

4. Nie szukaj faktury w mailu 

Część firm wysyła e-faktury na mail klienta, część wysyła tylko powiadomienia o wystawieniu faktury. I w jednym, i w drugim przypadku mamy jednak wspólny mianownik. E-faktura zawsze będzie na koncie użytkownika na stronie danej firmy. Przykładowo, jeśli internet dostarcza ci Netia, dostałeś fakturę, ale nie wiesz, czy jest prawdziwa, zaloguj się na swoje konto w serwisie operatora. Tam znajdziesz oryginalną fakturę z poprawnym numerem konta bankowego.

5. Sprawdzaj dwa razy. Diabeł tkwi w szczegółach 

Pierwszym, na co powinieneś zwrócić uwagę, jest adres nadawcy. Najedź na niego kursorem i poczekaj chwilę, by wyświetlił się prawdziwy adres, a nie ten, który oszust chce, byś widział. Wtedy można zauważyć drobne różnice w nazwach domen (tej prawdziwej i tej fałszywej).

Uwaga! To jednak tylko półśrodek, bo istnieją strony, które pozwalają rozsyłać wiadomości, tworząc fikcyjny adres mailowy. W ten sposób rozesłano przed trzema laty fałszywy mail o rezygnacji Beaty Kempy z członkostwa w PiS. Podobnie jest w przypadku faktur T-Mobile. Adres mailowy w fałszywych mailach to "twoja_f@ktura.t-mobile.pl" i jest dobrze podrobiony, bo telekom właśnie z takiego adresu korzysta, rozsyłając prawdziwe faktury.

6. Niechlujstwo 

Stosunkowo łatwo jest wyłapać fałszywy mail, do którego oszust się nie przyłożył. Można go poznać na przykład po braku polskich znaków albo niefrasobliwym podejściu do gramatyki. To zaplanowana strategia - jeśli użytkownik nie potrafi rozpoznać kulawo napisanej wiadomości, oznacza to, że jest potencjalnie lepszym celem, zwłaszcza gdy chodzi o przelanie pieniędzy na nieznane konto. Stąd wciąż tak wielka popularność tzw. przekrętów nigeryjskich.

Na zdjęciu poniżej pokazujemy przykład niechlujnego maila. Link do faktury jest wpisany z błędem i po kliknięciu nie przenosi nas na żadną stronę. Ponadto oszust nie podaje żadnych danych identyfikacyjnych (na przykład numeru klienta) - po prostu ich nie zna, ponieważ maile wysyłane są do przypadkowych osób. Reszta maila wygląda na skopiowaną z oryginalnej faktury przesyłanej do klientów Orange.


Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie

7. Dla wytrwałych i spostrzegawczych 

Nie bój się cyferek. W mailach podszywających się pod Pocztę Polską znajduje się numer rzekomej przesyłki, która na nas czeka. Numer ma 19 cyfr. To fałszywka, bo oryginalne numery używane przez pocztę mają 13 lub 20 cyfr.

Porównaj numer faktury, którą dostałeś na mail, z numerem faktury, która czeka na ciebie na stronie usługodawcy. Nawet jeśli faktura z maila okaże się prawdziwa, kopiując z niej nr konta bankowego i wklejając go do formularza internetowego przelewu, sprawdź go dokładnie. Są wirusy, które podmieniają numer konta. Innymi słowy - skopiujesz dobry numer, a wkleisz zły i sam wyślesz oszustowi pieniądze.

8. Dla odważnych 

Sposób zalecany dla zaznajomionych z komputerami. Istnieją internetowe narzędzia, które pomogą ci sprawdzić plik lub link w bazie kilku, kilkudziesięciu antywirusów virustotal.com. Umożliwia sprawdzenie, ile wirusów jest w linku, który oszust przysłał nam mailem. VirusTotal sprawdza nie tylko linki. Jeśli załącznik maila jest w formacie zip (spakowanym), to najczęściej wirus aktywuje się nie po samym pobraniu załącznika, ale dopiero po jego rozpakowaniu odpowiednim programem, takim jak WinRAR. Dlatego nawet jeśli plik pobrałeś, nie wypakowuj go, tylko sprawdź w VirusTotal.Cały tekst: http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,16407710,Zalew_wirusow_w_polskim_internecie__Hakerzy_podszywaja.html#ixzz3S6MO99mX


Więcej »Feb
12
Podpisanie umowy partnerskiej z GRENKE Leasing.
Wysłane przez Michał Perko on 12 February 2015 02:41 PM

Szanowni klienci.

Jest nam bardzo miło poinformować, że od początku lutego 2015 każdy z naszych klientów może zakupić sprzęt na raty w leasingu.

Firma leasingowa to GRENKE S.A., firma wchodząca w skład grupu BRE Banku. Wszyskie formalności związane z leasingiem odbywają się przy konakcie z naszą firmą.

Decyzja leasingowa jest wystawiana jeszcze tego samego dnia. Przeprowadzilismy dla Was symulację i przykładowy leasing wygląda następująco:

Leasing tradycyjny:

 • Kwota leasingu 10 000zł leasingowane na 36 miesięcy
 • Rata miesięczna: 392zł
 • Opłata przygotowawcza 300zł

Jest jeszcze leasing nowoczesny (tzw wynajem długoterminowy przy którym rata wynosi 332zł).

Warunki leasingowe:

 • finansowanie w PLN;
 • finansowanie przy zastosowaniu stałej stopy procentowej (raty leasingowe są niezmienne przez cały okres leasingu);
 • leasing przedmiotów już od wartości 3 000 zł netto;
 • opłata wstępna wynosi 0%;
 • opłata przygotowawcza do 300 zł (płatna tylko przy pozytywnej decyzji);
 • okres leasingu - od 18 do 48 miesięcy.

 

Do przedmiotów leasingowanych przez GRENKE należą:

 • sprzęt komputerowy:

                  - komputery PC

                  - notebooki

                  - serwery

                  - drukarki

                  - monitory

                  - plotery

 • oprogramowanie w tym licencje Microsoft!!!
 • sprzęt kserograficzny,
 • sprzęt audiowizualny,
 • sprzęt medyczny,
 • sprzęt telekomunikacyjny,
 • sprzęt fotograficzny.

 

Rodzaje udzielanch leasingów:

LEASING TRADYCYJNY

Klasyczny i najbardziej popularny na polskim rynku rodzaj umowy leasingowej, który zawiera w sobie opcję nabycia przedmiotu leasingu. Charakteryzuje się tym, że po zakończeniu umowy, klient ma prawo nabyć przedmiot umowy za wartość końcową określoną w umowie (zazwyczaj 1% wartości). Umowa Leasingu Tradycyjnego z obowiązkiem wykupu nakłada na leasingobiorcę konieczność nabycia sprzętu za wartość końcową, która również określana jest w umowie.

 

LEASING NOWOCZESNY

To bardzo ceniony za granicą model finansowania nowych technologii, który od teraz dostępny jest również w Polsce. Pozwala swobodnie korzystać z niezbędnych urządzeń bez konieczności posiadania ich na własność. Decyzja o tym, czy ostatecznie sprzęt zostanie wykupiony, czy wymieniony na nowszej generacji, podejmowana jest dopiero przed zakończeniem minimalnego okresu umowy. Dzięki temu przez cały czas trwania umowy klient płaci niższe raty, a najlepszy sprzęt jest zawsze w zasięgu.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

 

Więcej »Nov
12
Mbank i Związek Banków Polskich ostrzegają: Uwaga na nowego wirusa
Wysłane przez Michał Perko on 12 November 2014 03:23 PM

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na komunikat Związku Banków Polskich dotyczący powtarzających się ataków hakerskich na klientów bankowości internetowej. Są one przeprowadzane z wykorzystaniem wirusa - trojana o nazwie roboczej Banatrix. Jego działanie uaktywnia się w przeglądarkach internetowych, takich jak: Chrome, Internet Explorer, Firefox oraz Opera. Polega na znalezieniu ciągu liczb, który odpowiada numerowi rachunku bankowego, a następnie zamianie go na inny numer rachunku podstawiony przez przestępców.

Efektem działania jest zmiana numeru rachunku bankowego w trakcie, gdy użytkownik stara się wykonać operację przelewu środków z poziomu swojego serwisu transakcyjnego. Osoba, która nie zauważy tej zmiany może przelać środki na inny rachunek bankowy, zazwyczaj założony na sfałszowane dane lub tzw. „słupa”.

Jeton przypomina o:

- regularnym skanowaniu programem antywirusowym komputera, z którego następuje logowanie do serwisu transakcyjnego, pod kątem złośliwego oprogramowania zainstalowanego w systemie operacyjnym
- odpowiednim zabezpieczeniu komputera, m.in. poprzez regularne pobieranie i instalowanie aktualizacji, tzw. łatek systemowych
- uważnym czytaniu SMS-a z kodem przed potwierdzeniem operacji, aby upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji i sprawdzeniu czy numer rachunku na który wysyłamy pieniądze zgadza się z tym, który użytkownik chciał wpisać.
- zgłaszaniu przypadków podmiany rachunku na infolini mbanku

Szczegóły działania trojana Banatrix opisane zostały na stronach:
www.cert.pl
Związku Banków Polskich


Więcej »Oct
24
Smaczne obiady z dostawą taniej na hasło Jeton.pl
Wysłane przez Michał Perko on 24 October 2014 08:01 AM

Witamy serdecznie.

Dzięki współpracy z firmą cateringową Qlinarium.pl dla naszych wspaniałych klientów

przygotowaliśmy miłą i smaczną promocję rabatową.

Do każdego zamówionego obiadu na hasło "jeton" otrzymujecie zniżkę 1zł.

 

Uwaga! Ze względu na to że firma Qlinarium realizuje dziennie tylko jedną partię obiadów, zamówienia należy składać do godziny 11.

Dostawa następuje pomiędzy godziną 12 a 14. Ceny np. za zupę to 5zł a za główne danie 12.(bez zniżki)

Menu lunchowe znajduje się tu:

http://www.qlinarium.pl/menu-lunchowe.html

 

Zamówienia składa się pod numerem telefonu: 517 140 200

Pozdrawiamy i życzymy smacznego.

www.jeton.pl

 


Więcej »Jul
16
Funkcja kontaktu z pulpitu już działa!
Wysłane przez Michał Perko on 16 July 2014 04:11 PM

Szanowni Państwo

Jest nami miło poinformować o zaktualizowaniu oprogramowania do obsługi zdalnej, które jest zainstalowane w każdym z obsługiwanych przez nas komputerów.

Tym samym zaktualizowana została ważna funkcja chatu, która wcześniej nie powiadamiała nas o wpisanej wiadomości podczas gdy technik nie był podłączony.

Teraz aby skontaktować się z technikiem, który nie jest do Państwa komputera podłączony, wystarczy kliknąć na dole po prawej stronie ekranu na czarno-niebieską (okrągłą) ikonkę a pojawi się okno Chatu. 
Po wpisaniu pierwszej dowolnej wiadomości zostaniemy powiadomieni o nowym zgłoszeniu a system utworzy nowe zgłoszenie serwisowe w naszym systemie.

Chat będzie mógł być kontynuowany w momencie gdy technik podłączy się do Państwa komputera.

Utworzyliśmy krótki filmik instruktażowy "gdzie jest ikonka".

https://www.jeton.pl/helpdesk/index.php?/Knowledgebase/Article/View/24/0/napisanie-wiadomoci-przez-komunikator

Dla klientów którzy jeszcze nie mają podłączonego komputera do naszego systemu obsługi zdalnej zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

http://www.jeton.pl/kontakt/


Więcej »