Audyt IT

Audyt systemu informatycznego pozwala zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury, do której należy sprzęt wraz z zainstalowanym oprogramowaniem.

Dlaczego jest tak ważny? Bo audyt IT pozwala zdiagnozować, czy system informatyczny i powiązany z nim sprzęt właściwie chronią majątek Twojej firmy, utrzymują spójność danych i czy dostarczają rzetelnych informacji. Taka wiedza jest bezcenna, bo dzięki niej łatwiej możesz chronić się przed niepożądanymi zdarzeniami lub bardzo szybko je wykryć.

Audyty przeprowadzamy w sposób proceduralny i niezależny, kierując odpowiednie środki w zależności od wielkości badanej infrastruktury. Dzięki temu sam audyt nie powinien zająć więcej niż 2 godziny robocze, do 15 minut na stację roboczą – nie ma więc obaw o ciągłość pracy przedsiębiorstwa.

Oferujemy audyty

Bezpieczeństwa informacji

Analizujemy przetwarzane dane, realizujemy audyt polityki bezpieczeństwa oraz plany zachowania ciągłości działania w tym wdrażamy automatyczne testy ochrony danych (RODO).

Sprzętu

Analiza konfiguracji bezpieczeństwa stacji oraz serwerów oraz ich szczegółowa automatyczna inwentaryzacja. Wynikiem audytu jest szczegółowy raport zawierający informacje o zaleceniach.

Legalność

Celem jest uporządkowanie oprogramowania i posiadanych licencji, ograniczenie nieświadomie użytkowanego nielegalnego oprogramowania oraz kosztów. Zobacz też panel predykcyjny

Bezpieczeństwo informacji

Nikt nie chce, żeby dane z systemu informatycznego jego firmy dostały się w niepowołane ręce. Warto mieć więc w zanadrzu procedury postępowania i plan ciągłości działania w sytuacjach, kiedy bezpieczeństwo zostało naruszone.

Tym bardziej, że cyberprzestrzeń pełna jest rozmaitych zagrożeń. Dlatego na bazie naszego kilkunastoletniego doświadczenia oferujemy m.in. przeprowadzenie analiz ryzyka pozwalających określić najlepsze rozwiązania dla polityki bezpieczeństwa, zbadanie, które zasoby systemu powinny być chronione i w jaki sposób, poprowadzimy też szkolenia dla pracowników.

Zapewnione bezpieczeństwo systemów informatycznych jest nieodłącznym elementem ochrony systemu przed zagrożeniem atakami hakerskimi. W związku z tym przygotowana polityka bezpieczeństwa systemu informatycznego jest kluczem do bezpiecznego funkcjonowania systemu i związanej z nim infrastruktury.

Zajmujemy się

Bezpieczeństwem baz danych
Ochroną danych osobowych
Polityką bezpieczeństwa informacji
Zarządzaniem ryzykiem
Planami zachowania ciągłości działania.